Historia

MKS Łodzianka. Nasz młodzieżowy klub piłkarski powstał we wrześniu 1958 r. z inicjatywy ówczesnego dyrektora Szkolnego Ośrodka Sportowego w parku 3 Maja, równocześnie trenera piłkarskiego, Kazimierza Radwańskiego. Do dzisiaj w tym samym miejscu mamy swoją siedzibę.

W ciągu 63 lat w MKS Łodzianka wychowało się wielu znakomitych sportowców. W piłce ręcznej chłopców do wychowanków tego młodzieżowego klubu należeli m. in. olimpijczycy: Ryszard Przybysz Ryszard Bissinger, Grzegorz Kosma i Radosław Wasiak. W piłce nożnej reprezentanci Polski: Mieczysław Szulc, Andrzej Szulc, Ryszard Polak, Mieczysław Korzeniowski, Jan Lubański, Marek Chojnacki, Marek Dziuba.

Duża w tym zasługa trenerów: Jana Pełki, Stanisława Gronkiewicza, Zygmunta Małolepszego, Eligiusza Goździka, Zbigniewa Bilewicza oraz Wojciecha Faryńskiego. Wielki wkład w rozwój MKS Łodzianka mieli wszyscy dyrektorzy ośrodka w parku 3 Maja, a w szczególności Józef Mikołajczyk i gospodarz obiektu Janusz Dziedzic, współzałożyciel klubu, obok dyr. Kazimierza Radwańskiego i red. Michała Strzeleckiego.